گزارش تصويري ديگري از بارش برف سنگين در مياب در 94.10.12

گزارش تصويري ديگري از بارش برف سنگين در مياب در 94.10.12


 


نمايي بسيار زيبا از ميدان چشمه باشي مياب در مورخه 94.10.13 که به لطف الهي مملو از برف است و برف هاي سنگين و مرتفع دورانهاي قديم را در ذهن ها  زنده مي کند.طبيعت برفي و چهره زمستاني کوههاي روستاي مياب که تما شاي آن دلها را به وجد مي آورد. وآمدن بهاري بسيار سرسبز و زيبا را مژده مي دهد. نمايي از طبيعت برف و چهره زمستاني کوه و دشت و دره هاي مياب که به انباري از برف تبديل شده اند. طبيعت مملو از برف منطقه " چرميش " روستاي مياب . الهي بهار سال آينده اين مناطق مياب چقدر زيبا و سحر انگيز و دلربا خواهد بود. خداوند متعال با برف معجزه آفريده است. طبيعت از نظر زيبايي غوغا مي کند. عصر و غروب يک روز سرد و برفي زمستاني  چشمه باشي مياب چه خلوت است و چشم انداز طبيعت کوههاي قوزيي مياب چه سحر انگيز و شاعرانه است. نمايي کلي از طبيعت و کوههاي برفي و زمستاني مياب در روز سه شنبه مورخه 94.10.15


...........................................................................................................


 


 باشکر گزاري فراوان به درگاه الهي بخاطر نزول اين همه رحمت و نعمت خودش به سراسر ايران بويژه به روستاي عزيزمان " مياب " و تشکر صميمانه از همه دوستان عزيزي که زحمت برداشتن و ارسال و پخش اين عکس هاي زيبا را متحمل شده اند.


خدا توفيقشان دهد.


........................................................................................................................................


نمونه اي از اخبار مربوط به همان سامانه بارشي که  در مياب حدود يک متر  برف باريد که به گفته اهالي در طي چند سال گذشته بي نظير بوده است و راه روستاي مياب هم علارغم بازگشايي دو روز بسته بود.


..................................................................................................................................


 


محور مهاباد به بوکان براي ششمين روز متوالي بسته است/ ارتفاع برف در گردنه قره بلاغ به پنج متر رسيد
مهاباد- ايرنا- محور مهاباد به بوکان در جاده برهان در جنوب آذربايجان غربي براي ششمين روز متوالي به علت کولاک شديد و کم سابقه همچنان بسته است.

معاون راهداري اداره کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي روز سه شنبه به خبرنگار ايرنا گفت: با وجود اين که ماشين آلات برفروب از دو مسير مهاباد و بوکان در حال برفروبي و بازگشايي اين محور هستند، تداوم کولاک شديد و کاهش ديد موجب شده تا اين محور همچنان بسته باقي بماند.
ارسالان شکري افزود: تاکنون سه بار اين محور بازگشايي شده ولي به علت تداوم کولاک دوباره بسته شده است. 
وي گفت: هم اکنون شش دستگاه برفروب سنگين متعلق به شهرستان هاي مهاباد، بوکان، مياندوآب و اروميه در اين محور در حال برفروبي هستند ولي بازگشايي اين محور به کندي صورت مي گيرد.
شکري اضافه کرد: تاکنون چهار دستگاه برفروب که در اين محور فعاليت مي کردند، به علت حجم فراوان برف انباشته شده در مسير خراب و دچار شکستگي شده که بلافاصله جايگزين و تعمير شده است.
وي ارتفاع برف در برخي نقاط اين محور به ويژه در گردنه قره بلاغ را بيش از پنج متر اعلام کرد و گفت: عمده مکاني که راهداران را در امر بازگشايي اين محور با مشکل مواجه کرده، فاصله اي به ميزان 15 کيلومتر است که به علت وزش شديد باد و کولاک، فعاليت ماشين آلات برفروب در اين مکان متمرکز شده است. 
شکري اضافه کرد: از سمت بوکان و مهاباد تا رسيدن به اين نقطه مسير جاده بازگشايي شده و رفت و آمد روستاييان ساکن در اين منطقه ادامه دارد.
وي گفت: با اين وجود از تردد هرگونه خوردويي در اين 15 کيلومتر توسط ماموران اداره راهداري شهرهاي بوکان و مهاباد جلوگيري به عمل مي آيد.
وي اظهار کرد: هم اکنون 67 اکيپ راهداري 30 راهدارخانه در 18 گردنه آذربايجان غربي و جاده هاي استان در حال برف روبي و انجام وظايف راهداري هستند.
معاون راهداري اداره کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي افزود: رانندگاني که قصد دارند در اين محورها تردد کنند، بايد مجهز به زنجيرچرخ و سيستم گرمايشي مناسب مجهز باشند.
بارش سنگين برف همراه با کولاک شديد از چهارشنبه هفته گذشته در بسياري از شهرستان هاي آذربايجان غربي آغاز شده و کولاک ناشي از اين بارش همچنان در برخي مناطق ادامه دارد.
آذربايجان غربي امسال، پاييز و زمستان پربارشي را تجربه کرده به طوري که در چهار زمان مختلف شاهد بارش برف در اين استان بوده ايم که اين بارش ها، موجب مسدود شدن راه هاي روستايي و برخي راه هاي اصلي و گردنه ها و همچنين تعطيلي مدارس شده است.
محور مهاباد به بوکان در جاده برهان به طول 65 کيلومتر يکي از مسيرهاي فرعي و پررفت و آمد به شمار مي رود که استان هاي کردستان و آذربايجان غربي را به يکديگر ارتباط مي دهد.
6185/1905


....................................................................................................... 

نظرات کاربران
X
در صورت مشاهده مطالب مغایر با قوانین و شعونات اسلامی از بخش ارتباط با ما گزارش دهید تا سریعا حذف گردد