گزارشي از مراسم نکو داشت خليل خان گلين قيه اي در 94/07/19

گزارشي از مراسم نکو داشت خليل خان گلين قيه اي در 94/07/19

بسم الله الرحمن الرحيم


 الحمد لله ماهها تلاش و زحمات دست اندر کاران تشکيل مراسم نکوداشت " خليل خان رحماني گلين قيه اي " نتيجه داد و به لطف الهي و همت والاي مسوولين غيرتمند مرند و تبريز و اهالي فر هنگ دوست گلين قيه  از توابع مرند در مورخ 94/07/19 گنگره نکوداشت بسيار باشکوهي به پاس تجليل اززحمات و فداکاري هاي اين همرزم ستارخان در سالن سر پوشيده گلين قيه با شرکت مهماناني از تبريز و اروميه و مرند و ديگر شهر ها و روستا هاي هم جوار تشکيل شد. الحق و الانصاف اهالي غيور و فرهنگ دوست گلين قيه در نکوداشت و تجليل از اين همشهري مجاهد و مبارز خود سنگ تمام گذاشته بودند. از آغاز مراسم تا پايان آن فضاي گلين قيه بسيار زيبا بود. به چهره هر کس که نگاه مي کردم احساس غرور و مردانگي را بوضوح مي ديدم . همه خوشحال بودند. حق داشتند ، بعد از نزديک به يک قرن اولين بار بود که به برکت نظام مقدس جمهوري اسلامي و مسولين غيور شهرستان مرند بويژه فرماندار شجاع و غيرتمند مرند جناب آقاي تقي کرمي و بخشدار مرکزي مرند جناب آقاي علي اميري راد انسان والا و روشن بين و جناب آقاي عزيز زاده سرپرست پر تلاش و غير تمند اداره ارشاد اسلامي مرند و کمک ديگر نهادها  مراسم نکوداشتي از يک مبارز و مجاهد همرزم ستارخان


 در گوشه اي دور افتاده از آذربايجان تشکيل شده بود. ابتدا بر سر مزار اين مرد شجاع و مبارز و غير تمند رفتيم و مسوولين و مردم قدر شناس  با اهداي گل و قرائت فاتحه روح او را شاد و خاطره فداکاري هاي او را گرامي داشتند.


 


 


 


DSC_0027


DSC_0029


DSC_0025


بعد از اتمام مراسم سر مزار ادامه مراسم در سالن سرپوشيده گلين قيه که مملو ازجمعيت بود با تلاوت قران کريم آغاز گرديد و سخنرانان يکي پس از ديگري از نقش آذربايجان و مردان بزرگ آن و منجمله خليل خان گلين قيه اي در دفاع ازوطن و ناموس آن در مقابل استبداد داخلي  و متجاوزان بيگانه و خارجي به زبان ترکي سخن راندند و از نقش اين مرد بزرگ در بيرون راندن روس هاي متجاوز تجليل کردند. جناب آقاي چميده فر معاون فرهنگي مدير کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان خيلي عالي حق مطلب را ادا کرد و جاي تشکر دارد.سپس فرماندار عزيز و تاريخدان شهرستان مرند از جانبازي ها و فداکاري هاي اين مرد افتخار آفرين تجليل جانانه اي بعمل آورد.


DSC_0070


وبعد از فرماندار محترم و پر تلاش نوبت به مورخ نامي و غيرتمند شهرستان مرند جناي آقاي دکتر مير هدايت سيد مرندي رسيد. ايشان در حقيقت اولين کسي هستند که جرقه معرفي اين مرد مجاهد و مبارز دوران مشروطه را در کتاب تاريخ مرند زدند و براي تشکيل اين گنگره نکوداشت زحمت ها کشيدند و تاريخ تلاش و همت اين مورخ غيرتمند را هرگز فراموش نخواهد کرد. آقاي دکتر طي سخنان کوتاه و در عين حال ارزشمند خود از نقش اين مرد شجاع و مبارز در دفاع از آزادي و مبارزه با استبداد و استعمار روس به خوبي ياد کرد و تجليل نمود و بر وزانت و وقار مجلس افزود.


DSC_0085


.....................................................................................................

نظرات کاربران
X
در صورت مشاهده مطالب مغایر با قوانین و شعونات اسلامی از بخش ارتباط با ما گزارش دهید تا سریعا حذف گردد